Amerikaans debuut Kamerling best bezochte film
24-8-2004 AMSTERDAM - 'Exorcist: The Beginning', het Amerikaanse filmdebuut van de Nederlandse acteur Antonie Kamerling, was dit weekeinde de best bezochte film in de Amerikaanse bioscopen. Het derde vervolg op de beroemde horrorfilm uit 1973 ging eind vorige week in première.
Met een opbrengst van $18,2 miljoen bleef Exorcist: The Beginning concurrenten als Alien vs. Predator en de Tom Cruise-film Collateral voor, maakte de Nederlandse distributeur Moonlight Films maandag bekend.
Antonie Kamerling vertolkt in de film de rol van de Duitse SS-officier Kessler die een Nederlands dorp uitmoordt. Kamerling hoopt dat de vierde Exorcist-film een doorbraak in Amerika kan bevorderen. In Nederland speelde de 37-jarige acteur hoofdrollen in films als De Kleine Blonde Dood, All Stars, Feestje! en Ik Ook van Jou.
Exorcist: The Beginning laat het verhaal zien dat voorafging aan dat van het origineel The Exorcist van regisseur William Friedkin. De film vertelt hoe de geestelijke Merrin, die in het beroemde eerste deel de duivel uit het 12-jarige meisje Regan dreef, als missionaris in Afrika voor de eerste keer in aanraking komt met satan. Exorcist: The Beginning gaat in Nederland begin 2005 in première.
Links:
Meer headlines
- Regiedebuut voor Joseph Gordon-Levitt
- Eye gaat exclusief met VPRO samenwerken
- Wellicht toch Ford in Blade Runner 2
- Genomineerden voor Rembrandt awards bekend
- Nieuwe Monty Python op komst
- Rundskop genomineerd voor een Oscar
- De Oscarnominaties van 2012
- Vanaf woensdag: IFFR
- Ex-PVV-er in nieuwe trailer Doodslag
- Geen Oscar nominatie voor Sonny Boy
Kort nieuws
Rerelease voor Hel van '63
Aansluitend bij het weer en de mogelijke Elfstedentocht wordt de film "De Hel van '63" opnieuw in de bioscopen uitgebracht. Vanaf 9 februari is de film in een aantal bioscopen weer te zien.
Blade Runner geruchten niet waar
Gisteren vingen we een gerucht op dat Harrison Ford wellicht tot in de Blade Runner sequel zou spelen. De bron van dat gerucht was vaag en vandaag blijkt dat daar inderdaad niets van klopt.
Michiel de Ruyter film in aantocht
Afgelopen weekend werd bekend gemaakt dat er film komt over het leven van Michiel de Ruyter. De film over de Nederlandse zeeman zal geregisseerd worden door Roel Reiné.

De laatste filmvertoning in 
