compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 06 9-2 t/m 15-2
Versie: WEB | mobiel

Gouden Beer voor 'Gegen die Wand'

16-2-2004 BERLIJN - De Duitse film 'Gegen die Wand' (Head On) heeft zaterdag op het 54e internationale filmfestival in Berlijn de Gouden Beer gewonnen. De prijs werd door juryvoorzitter Frances McDormand, een Amerikaanse actrice overhandigd aan de Turkse regisseur Fatih Akin.

Gegen die Wand vertelt het verhaal van een jonge Turkse uit Hamburg die haar conservatieve ouderlijk huis ontvlucht. De film benadrukt de moeilijkheden van de tweede generatie Turken in Duitsland. De Zuid-Afrikaanse actrice Charlize Théron (die in Monster een seriemoordenaar speelt) en de Colombiaanse Catalina Sandino Moreno (voor haar rol als drugsrunner in Maria Full of Grace) kregen beiden de Zilveren Beer voor de beste actrice.

De prijs voor beste acteur ging naar de Uruguayaan Daniel Hendler voor zijn rol in El Abrazo Partido. Deze lowbudgetfilm van de Argentijnse regisseur Daniel Burman (30) kreeg bovendien een Zilveren Beer. De film gaat over een Argentijn die in Israël naar zijn vader op zoek gaat.

De Zilveren Beer voor de beste regisseur ging naar de Koreaan Kim Ki-duk. Hij maakte de film Samaria.

Links:


Kort nieuws

44 films in Rotterdam deze week

44 films in Rotterdam deze weekDeze week is in Rotterdam maar liefst 44 films te zien.
Voor de complete en actuele biosagenda in JOUW STAD zit je goed bij Biosagenda.nl

BiosAgenda.nl op Facebook, Twitter en Google+

Meest aanbevolen