La Graine wint EFA Critics Award
Europese filmcritici prijzen onafhankelijke film
26-11-2008 Gisteren werd de European Film Academy Critics' Award 2008 toegekend aan de Franse film La graine et le mulet van Abdellatif Kechiche. De film won eerder al vier Césars, de belangrijkste filmprijs in Frankrijk.
De prijswinnaar werd gisteren bekendgemaakt door de European Film Academy en Fipresci, de internationale federatie van filmcritici. Hassouna Mansouri verklaarde namens Fipresci dat er een keuze is gemaakt voor een filmmaker die toegewijd is aan een ander, onafhankelijk type cinema.
La graine et le mulet gaat over de Algerijnse scheepswerker Slimane Beiji. Als hij ontslagen wordt, wil hij met het geld dat hij krijgt als afvloeiingsregeling een Noord-Afrikaans specialiteitenrestaurant beginnen. Dit blijkt echter ingewikkelder dan hij denkt.
De prijs zal worden overhandigd tijdens de 21ste European Awards Ceremony, die op 6 december zal plaatsvinden in Kopenhagen.
Links:
Meer headlines
- Regiedebuut voor Joseph Gordon-Levitt
- Eye gaat exclusief met VPRO samenwerken
- Wellicht toch Ford in Blade Runner 2
- Genomineerden voor Rembrandt awards bekend
- Nieuwe Monty Python op komst
- Rundskop genomineerd voor een Oscar
- De Oscarnominaties van 2012
- Vanaf woensdag: IFFR
- Ex-PVV-er in nieuwe trailer Doodslag
- Geen Oscar nominatie voor Sonny Boy
Kort nieuws
Rerelease voor Hel van '63
Aansluitend bij het weer en de mogelijke Elfstedentocht wordt de film "De Hel van '63" opnieuw in de bioscopen uitgebracht. Vanaf 9 februari is de film in een aantal bioscopen weer te zien.
Blade Runner geruchten niet waar
Gisteren vingen we een gerucht op dat Harrison Ford wellicht tot in de Blade Runner sequel zou spelen. De bron van dat gerucht was vaag en vandaag blijkt dat daar inderdaad niets van klopt.
Michiel de Ruyter film in aantocht
Afgelopen weekend werd bekend gemaakt dat er film komt over het leven van Michiel de Ruyter. De film over de Nederlandse zeeman zal geregisseerd worden door Roel Reiné.

De laatste filmvertoning in 
