TheReview: Steam of Life
16-8-2011 De Documentaire Steam of Life gaat over een aantal verschillende soorten Finse mannen. De mannen hebben gemeen, dat ze allemaal gebruik maken van de sauna.
Het maakt in Finland niet uit of je nou dik, dun, gespierd, kerstman, jong of oud bent, er is altijd wel een reden te bedenken om in de sauna stoom af te blazen.
Je kunt natuurlijk naar de sauna om de hoek of naar de sauna van het zwembad, maar in Finland zijn de inwoners erg creatief en bouwen zelf een sauna als ze geen 'echte' sauna in de buurt hebben. Ze bouwen bijvoorbeeld een sauna in een oude caravan of in het schuurtje achter hun huis. Er is zelfs iemand die een telefooncel gebruikt.
Wat beweegt deze mannen om naar de sauna te gaan? Voor de gezelligheid, voor ontspanning, of om af te vallen misschien? Nee, de mannen gebruiken de sauna letterlijk om stoom af te blazen en vertellen de meest uiteenlopende droevige verhalen aan hun gesprekspartner(s). Een man is zijn kind verloren en laat rijkelijk zijn tranen vloeien. Ze zeggen altijd dat mannen niet mogen huilen, maar in Finland ligt die grens duidelijk anders. Weer iemand anders vertelt over zijn vriendschap met een beer en een dikke man vertelt over zijn jeugdtrauma. Allerlei bijzondere verhalen komen naar boven in de sauna’s in Finland.
Je zou bijna denken dat het een fakedocumentaire is, omdat de film zo perfect in elkaar zit. De cast vertelt voornamelijk over droevige gebeurtenissen. In de film zie je mannen huilen voor de camera en zie je veel expliciet naakt. Is dit typisch Fins?!
Voor mij persoonlijk hoeft al dat naakt niet echt. Ik vond het wel prettig om veel verschillende Finse mensen te zien en te horen wat hen beweegt. Misschien is het een kwestie van smaak, maar ik vond de film na drie kwartier wel een beetje saai worden.
Het ligt misschien ook aan de stijl, want deze is anders dan in Nederland. Dat is natuurlijk logisch, maar mij trekt het niet. De film wordt saai omdat de verhalen van de Finse mannen heel erg droevig zijn en ik kon daardoor mijn aandacht er moeilijk bij houden.
De film heeft ondanks het slaapverwekkende niveau 3 prijzen gewonnen in Finland en dat met een budget van 400 euro.
Toyah Boer

Nieuws dossier
TheReview
- TheReview - Le Havre
- TheReview: 50/50
- TheReview - Real Steel
- TheReview - Times Like Deese
- TheReview - Hou Me Vast - De Dijk
- TheReview: De Bende van Oss
- TheReview - Isabelle
- TheReview: Glee the 3D Concert Movie
- TheReview: El Bulli: Cooking in Progress
- TheReview: Steam of Life
- TheReview: Larry Crowne
- TheReview: Claustrofobia
- TheReview: Rabat
- TheReview: Something Borrowed
- TheReview: Pirates of the Caribbean: On stranger tides
- TheReview: Black Butterflies
- TheReview: Sanctum
- TheReview: Gooische Vrouwen
- TheReview: Coen Brothers - The Complete Collection
- TheReview – Sonny Boy
- TheReview: Robin Hood
- TheReview: Millennium 3: Gerechtigheid
- TheReview: Alice in Wonderland
- TheReview: Well en The Trotsky op het IFFR
- TheReview: Avatar
- TheReview: Whatever Works
- TheReview: Zonder Pardon
- TheReview: Up
- TheReview: Harry Potter and the Half-blood Prince
- TheReview - Terminator Salvation
Bekijk alle (30)Steam of Life






Documentaire, Finland, 2010, 81min
Met: Aarne Aksila, Timo Aalto, Pekka Ahonen
Documentaire over het Finse gebruik van de sauna. Als Finse mannen in de sauna zitten, al dan niet vergezeld met een fles drank, komen de verhalen los.
Meer artikelen
- 1. Part II: In gesprek over The Invader
- 2. SHORT 86: Fortune Faded
- 3. 'Ik heb vooral vragen'
- 4. 'De vreemdste film uit mijn carrière'
- 5. SHORT 85: Do People Still Listen To Vinyl Records?
- 6. Op de set van Bellicher: Cel
- 7. Première Jackie in foto's
- 8. SHORT 84: Fight For Your Right (Revisited)
- 9. SHORT 83: The Music Scene
- 10. Op Ibiza weet je niet hoe oud je bent
Kort nieuws
'Mad Max remake wordt in juni opgenomen'
Charlize Theron heeft gezegd dat de opnames van de remake van Mad Max 2 juni van start gaan. De film had veel opstart problemen maar nu schijnt het toch echt te gaan gebeuren.
Gary Oldman in Robocop-remake
Gary Oldman gaat een rol spelen in de remake van RoboCop. Hij speelt de wetenschapper die een halfdode agent omvormt tot een cyborg. De originele film betekende destijds de doorbraak van Paul Verhoeven.
Nieuwe bioscoop in Arnhem in 2015
Bioscoopketen Pathe gaat een nieuwe bioscoop bouwen in Arnhem. De bioscoop moet tussen het Centraal station en het centrum komen. Aan bioscopen in Arnhem geen gebrek want in het zelfde gebied staat al het Focus filmtheater en de Blikkenbioscoop. De Rembrandt zal sluiten zodra de nieuwe bioscoop af is in 2015.

Vandaag wordt er in 
