TheReview: Whatever Works
10-11-2009 In de nieuwe Woody Allen film Whatever Works keert de filmmaker terug naar New York. Helemaal nieuw is de film eigenlijk niet want Woody Allen schreef het script voor deze film al in de jaren zeventig. Zijn beoogde hoofdrolspeler, Zero Mostel, overleed echter en Allen legde het script weg.
Onlangs koos hij ervoor om het alsnog te verfilmen met in de hoofdrol “Larry David”, bekend als een van de makers van Seinfeld en de hoofdrolspeler in “Curb Your Enthusiasm ”.
Larry David speelt Boris, een professor die zijn chique leven in de Upper East Side inruilt voor een meer zonderling bestaan in een achterstandswijk. Dan ontmoet hij de naïeve Melodie St. Ann Celestine, die tijdelijk bij hem in gaat wonen. Boris ergert zich duidelijk aan de domheid van Melodie en laat het niet na haar hier constant aan te herinneren. Boris en Melodie groeien echter steeds meer naar elkaar toe en oercynicus Boris lijkt iets te ontdooien.
Wat volgt zijn verschillende bizarre en grappige situaties waar niemand elkaars visie over het leven lijkt te willen begrijpen. Hier zijn vooral de zeer geestige dialogen en monologen van David die Whatever Works een zeer vermakelijke film maken. Het eloquente gemopper van Boris en zijn donkere kijk op het leven zijn lekker cynisch en grappig.
Hoewel het plot zich naar het einde toe wat onhandig ontwikkelt weet Woody Allen er toch een mooi liefdesverhaal van te maken. Ondanks al het cynisme heeft de film een mooie boodschap: je moet in het leven en de liefde datgene doen wat voor je werkt zolang er niemand maar last van heeft.
Links:

Nieuws dossier
TheReview
- TheReview - Le Havre
- TheReview: 50/50
- TheReview - Real Steel
- TheReview - Times Like Deese
- TheReview - Hou Me Vast - De Dijk
- TheReview: De Bende van Oss
- TheReview - Isabelle
- TheReview: Glee the 3D Concert Movie
- TheReview: El Bulli: Cooking in Progress
- TheReview: Steam of Life
- TheReview: Larry Crowne
- TheReview: Claustrofobia
- TheReview: Rabat
- TheReview: Something Borrowed
- TheReview: Pirates of the Caribbean: On stranger tides
- TheReview: Black Butterflies
- TheReview: Sanctum
- TheReview: Gooische Vrouwen
- TheReview: Coen Brothers - The Complete Collection
- TheReview – Sonny Boy
- TheReview: Robin Hood
- TheReview: Millennium 3: Gerechtigheid
- TheReview: Alice in Wonderland
- TheReview: Well en The Trotsky op het IFFR
- TheReview: Avatar
- TheReview: Whatever Works
- TheReview: Zonder Pardon
- TheReview: Up
- TheReview: Harry Potter and the Half-blood Prince
- TheReview - Terminator Salvation
Bekijk alle (30)Whatever Works






Komedie, Romantiek, Frankrijk, Verenigde Staten, 2009, 91min
Met: Patricia Clarkson, Evan Rachel Wood, Michael McKean
Stem van: Lindsay Michelle Nader, Armand Schultz
De excentrieke New Yorker Boris besluit zijn chique leven in de Upper East Side in te ruilen voor een meer zonderling bestaan in een achterstandswijk.
Woody Allen
acteur, regisseur, scenarioschrijver, stemacteur
Geboren: 1-12-1935
Woody Allen is een drievoudig Oscar-winnende acteur, regisseur maar ook jazz-muzikant en schrijver. Hij maakte onder meer de films Annie Hall, Manhattan en Match Point.
Meer artikelen
- 1. Part II: In gesprek over The Invader
- 2. SHORT 86: Fortune Faded
- 3. 'Ik heb vooral vragen'
- 4. 'De vreemdste film uit mijn carrière'
- 5. SHORT 85: Do People Still Listen To Vinyl Records?
- 6. Op de set van Bellicher: Cel
- 7. Première Jackie in foto's
- 8. SHORT 84: Fight For Your Right (Revisited)
- 9. SHORT 83: The Music Scene
- 10. Op Ibiza weet je niet hoe oud je bent
Kort nieuws
'Mad Max remake wordt in juni opgenomen'
Charlize Theron heeft gezegd dat de opnames van de remake van Mad Max 2 juni van start gaan. De film had veel opstart problemen maar nu schijnt het toch echt te gaan gebeuren.
Gary Oldman in Robocop-remake
Gary Oldman gaat een rol spelen in de remake van RoboCop. Hij speelt de wetenschapper die een halfdode agent omvormt tot een cyborg. De originele film betekende destijds de doorbraak van Paul Verhoeven.
Nieuwe bioscoop in Arnhem in 2015
Bioscoopketen Pathe gaat een nieuwe bioscoop bouwen in Arnhem. De bioscoop moet tussen het Centraal station en het centrum komen. Aan bioscopen in Arnhem geen gebrek want in het zelfde gebied staat al het Focus filmtheater en de Blikkenbioscoop. De Rembrandt zal sluiten zodra de nieuwe bioscoop af is in 2015.

Deze week is in 
