compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 06 9-2 t/m 15-2
Versie: WEB | mobiel

Tirza Nederlandse Oscar inzending

3-9-2010 De film Tirza is nog niet in de bioscoop te zien maar wel is bekend geworden dat de film wordt ingezonden voor een Oscar nominatie. Dat maakte het Eye Film Instituut (voorheen Filmmuseum) bekend.

Tirza is de verfilming van het gelijknamige boek van Arnon Grunberg. In dit boek gaat Jörgen Hofmeester, in de film gespeeld door "Gijs van Scholten Aschat" op zoek naar zijn dochter in Afrika.

Als Tirza wordt genomineerd is dat de eerste Nederlandse Oscar nominatie sinds 2002. Toen werd De Tweeling genomineerd die overigens niet won.

Vorig jaar was de Nederlandse inzending voor de Oscars nog een ware soap. Aanvankelijk zou de film Wit licht worden ingezonden. Daar waren het een hoop mensen niet mee eens omdat er teveel Engels in zou worden gesproken. Uiteindelijk werd Oorlogswinter ingezonden.

Links:


Tirza

***1/20
Tirza

Drama, Nederland, 2010

Met: Gijs Scholten van Aschat, Sylvia Hoeks, Keitumetse Matlabo

Jörgen Hofmeesters dochter vertrekt naar Namibië en laat niets zich laat horen . Hij vertrekt naar Afrika om haar te zoeken. Verfilming van de roman van Arnon Grunberg.

+ LEES MEER

Kort nieuws

42 films in Nijmegen deze week

42 films in Nijmegen deze weekVandaag wordt er in Nijmegen maar liefst 36 keer een film vertoond.
Voor de complete en actuele biosagenda in JOUW STAD zit je goed bij Biosagenda.nl

BiosAgenda.nl op Facebook, Twitter en Google+

Meest aanbevolen