compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 21 24-5 t/m 30-5
Versie: WEB | mobiel

Paula van der Oest

Paula van der Oest: films, nieuws

 

Biografie van Paula van der Oest

Paula van der Oest© (c) Arjo Frank
Paula van der Oest is een Nederlands regisseur en scenarist. Zo schrijft meestal de films die ze ook zelf regisseert.

Paula van der Oest studeerde in 1988 af aan de Nederlandse Filmacademie met de film Zinderend. Deze film leverde haar meteen Cannon award (tegenwoordig Tuschinski Film Award) op.

In 2011 werkte van der Oest samen met Rutger Hauer en Carice van Houten aan de film Black Butterflies. Deze film over de Zuid-Afrikaanse Ingrid Jonker was acht jaar in ontwikkeling en maakte van der Oest bekender bij een groter publiek.

Trivia over Paula van der Oest

In 2008 werd Paula van der Oest geselecteerd om een Telefilm te maken. Ze maakte de film "Wijster" over de Molukse treinkapingen.

Paula van der Oest In het nieuws

3-10-2011 Op vrijdagavond 30 september werden voor de 31ste keer de Gouden Kalveren uitgereikt tijdens het Nederlands Film Festival. Biosagenda.nl was erbij en maakte een video- en fotoreportage.

28-9-2011 Gisteravond zijn de laatste genomineerden van de Gouden Kalveren bekend gemaakt waaronder die van Beste Film, Beste acteur en beste actrice. Biosagenda.nl maakte een korte compilatie

Black Butterflies aan 50 landen verkocht

30-6-2011 De film Black Butterflies is aan 50 landen verkocht. De film van Paula van der Oest zal onder meer in de Scandinavische landen, Frankrijk, Taiwan en Zwitserland te zien zijn.

30-3-2011 De Nederlandse film Black Butterflies gaat over de Zuid-Afrikaanse Ingrid Jonker, een dichteres die pas na haar dood bekend werd toen Nelson Mandela een gedicht van haar voorlas bij zijn eerste rede voor het Zuid-Afrikaanse Parlement in 1994.

24-3-2011 Afgelopen dinsdag ging onder veel media belangstelling de film Black Butterflies in première. Gisteren konden we de foto's al laten zien: nu hebben we ook bewegend beeld!

<  12  >

Paula van der Oest Feiten

regisseur, scenarioschrijver
Geboren 1965
Paula van der Oest is een Nederlands regisseur en scenarist. Zo schrijft meestal de films die ze ook zelf regisseert.

45 films in Utrecht deze week

45 films in Utrecht deze weekDeze week is in Utrecht maar liefst 45 films te zien.
Voor de complete en actuele biosagenda in JOUW STAD zit je goed bij Biosagenda.nl

BiosAgenda.nl op Facebook, Twitter en Google+

Meest aanbevolen