compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 21 24-5 t/m 30-5
Versie: WEB | mobiel

James Franco

James Franco: films, nieuws

 

Biografie van James Franco

James Franco in Your Highness
James Franco in Your Highness
James Franco ging Engels studeren nadat hij zijn middelbare school had afgemaakt. Omdat hij erg verlegen was, besloot hij te gaan acteren. Pas later begon hij actief te zoeken naar werk als acteur.

Zijn doorbraak kwam in 1999 in de televisieserie "Freaks and Geeks". In datzelfde jaar speelde hij in de speeltfilm "Never Been Kissed" tegenover Drew Barrymore. Een jaar later wachtte nog een grote rol op hem in "Whatever It Takes" met o.a. Marla Sokoloff.

De eerste megaproductie waaraan Franco meewerkte was Spider-Man 2 waarin hij de rol van Harry Osborn vertolkt. Ook in Spider-Man 3 was James Franco te zien naast Tobey Maguire en Kirsten Dunst.

De film 127 Hours bracht Franco een Oscar nominatie op. Sindsdien wordt de acteur veel gevraagd voor andere projecten.

Trivia over James Franco

Oorspronkelijk deed James Franco geen auditie voor de rol van Harry Osbourne maar voor die van Peter Parker.

In 2011 presenteerde Franco de Oscars. Dit kwam hem op veel kritiek te staan. Men vond zijn presentatie vlak en veel mensen dachten dat hij onder invloed was.

James Franco In het nieuws

1-2-2012 Vandaag zijn de genomineerden voor de Rembrandt awards bekend gemaakt. Dit jaar is er een nieuwe categorie voor beste jeugdfilm omdat de organisatie vindt dat 'dat Nederland erg goed en creatief is op het gebied van produceren voor een specifieke jonge doelgroep.'

James Franco als Hugh Hefner in Lovelace

21-12-2011 James Franco is aan het onderhandelen om de rol van Playboy oprichter Hugh Hefner te spelen in de film Lovelace. Hij speelt dan Hefner in het begin van de jaren 70. Andere sterren zijn Amanda Seyfried als Linda Lovelace en Peter Sarsgaard als haar man.

Zach Braff in Oz: The Great and Powerful

27-5-2011 Zach Braff, die we kennen van zijn rol in Scrubs, gaat een rol spelen in Oz: The Great and Powerful. Ook Mila Kunis en James Franco zullen in de film te zien zijn.

Rachel Weisz in Oz

4-5-2011 De filmwebsite Deadline weet te melden dat Rachel Weisz een rol gaat spelen in Oz: The Great and Powerful. Mila Kunis en James Franco zouden al bevestigd zijn voor de film.

25-1-2011 De Oscarnominaties zijn bekendgemaakt.
We geven je een overzicht van de belangrijkste nominaties.

<  12  >

James Franco Feiten

James Franco in Spider-Man 3© (c) Sony Pictures Entertainment
acteur, producent, regisseur, scenarioschrijver
Geboren 19-4-1978
James Franco brak door in de TV-serie "Freaks and Geeks". Daarna speelde hij in films als "Never Been Kissed", "Whatever It Takes" en Spider-Man 3.

43 films in Groningen deze week

43 films in Groningen deze weekDe laatste filmvertoning in Groningen is vanavond om 23:45 uur.
Voor de complete en actuele biosagenda in JOUW STAD zit je goed bij Biosagenda.nl

BiosAgenda.nl op Facebook, Twitter en Google+

Meest aanbevolen