Joop van den Ende
Joop van den Ende: films
Biografie van Joop van den Ende
Joop van den Ende droomde altijd van een loopbaan op het toneel en in de entertainment. In 1956 speelde hij voor het eerst mee in een toneelstuk en op 17-jarige leeftijd kocht hij de rechten voor de televisieserie 'Batman'. Van den Ende trad ook enkele jaren op als clown in een kinderprogramma en als conferencier bij zijn eigen cabaretgroep.
In 1962 opende hij een eigen theaterbureau en zette hij een revue op met een tot dan toe nog onbekende komiek: André van Duin. De revues werden een groot succes en ze maakten Nederland bekend met het fenomeen Joop van den Ende.
In de jaren '70 begaf Van den Ende zich ook in de televisiewereld. Hij maakte producties met o.a. Jeroen Krabbé, Willy van Hemert, Ko van Dijk en Rudi Falkenhagen. In 1975 rees zijn ster verder toen hij de Nederlandse televisieserie 'Bassie en Adriaan' produceerde.
In de jaren die hierop volgden maakte Van den Ende vele succesvolle televisieprogramma's, zoals 'Dagboek van een Herdershond' (1978), de Playbackshow, de Soundmixshow, Goede tijden, slechte tijden (1990), Vrienden voor het Leven (1991) enz.
In 1989 begaf Joop van den Ende zich aan een onderneming die minder succesvol afliep. Hij wilde een eigen televisiezender (TV10) opstarten, maar kreeg geen toestemming om uit te zenden.
In 1993 deed Joop van den Ende een meesterzet door zijn eigen Circustheater in Scheveningen te openen met de succesmusical 'The Phantom of the Opera'.
In 1994 besloten concurrenten Van den Ende en John de Mol samen te gaan werken in het bedrijf 'Endemol', dat enkele jaren later naar de beurs zou gaan. Na een mislukt Broadway-avontuur en een afnemende gezondheid stapte Van den Ende in 2000 uit het bedrijf. De verkoop van zijn 26% maakte hem meteen een miljardair.
Dit gaf hem de mogelijkheid zich vanaf dat moment volledig te richten op het produceren van grote musicals in Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten. En met succes: zijn bedrijf, Stage Entertainment, is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een multinational met 5000 medewerkers en 600 miljoen euro omzet.
Met zijn bedrijf Joop van den Ende Theaterproducties produceerde hij onder andere de musicals 'Aida', 'Miss Saigon', 'The Wiz', 'Tarzan', 'The Lion King' en vele andere.
Vanwege hartproblemen maakte Joop van den Ende op 15 september 2006 bekend zich terug te trekken uit de dagelijkse leiding van het Nederlandse theaterproductiebedrijf Joop van den Ende Theaterproducties B.V.
Samen met zijn vrouw Janine Klijberg richtte Joop van den Ende in 2001 de VandenEnde Foundation op. Dit fonds schenkt jaarlijks €90 miljoen aan creatieve en culturele initiatieven. Van den Ende heeft samen met zijn vrouw Janine twee kinderen: Iris en Vincent. Ook heeft hij een stiefzoon uit zijn eerste huwelijk.
Trivia over Joop van den Ende
Joop van den Ende Feiten
45 films in Utrecht deze week
BiosAgenda.nl op Facebook, Twitter en Google+
Meest aanbevolen
God is my DJ
Joop van den Ende: acteur





Documentaire, Nederland, 2005, 93min
Nederlandse premiere: 2-2-2006
Met: Joop van den Ende, Armin van Buuren, Duncan Stutterheim
God is my DJ is een film over de fascinerende wereld van de dance, waarin ID&T eigenaar Duncan Stutterheim zijn dromen waarmaakt. De wereld waarin hij met zijn vrienden leeft wordt bepaald door hedonisme en ambitie enerzijds en de zoektocht naar zingeving en geborgenheid anderzijds- een beklemmende tegenstelling...
Verliefd op de Musical
Joop van den Ende: acteur





Documentaire, Nederland, 2002, 50min
Nederlandse premiere: 17-10-2002
Met: Seth Gaaikema, Willy Hofman, Piet Meerburg
Een film over de pioniers van de Nederlandse musical van My fair Lady tot Sweet Charity. Bruisend historisch document, met veel muziek, dans en interviews.
Costa!
Joop van den Ende: producent





Komedie, Romantiek, Nederland, 2001, 95min
Nederlandse premiere: 1-3-2001
Met: Georgina Verbaan, Daan Schuurmans, Katja Schuurman
Jonge meiden gaan op vakantie naar Spanje en brengen een week door met op sex beluste proppers van discotheek 'Costa'.
Wilhelmina
Joop van den Ende: producent
Drama, Nederland, 2001, 100min
Met: Ricky Koole, Hans Croiset, Mark Rietman
Vierdelige televisieserie volgt het grillige leven van koningin Wilhelmina (een rol van Anne-Wil Blankers), van haar vroege jeugd tot vlak na de troonafstand in 1948.
Westenwind
Joop van den Ende: scenarioschrijver
Drama, Nederland, 1998, 60 (52 episodes)min
Met: Daan Schuurmans, Joep Sertons, Inge Ipenburg
Dramaserie, waarin de levens van de families Noordermeer en De Graaf centraal staan.
Filmpje!
Joop van den Ende: producent





Komedie, Nederland, 1995, 106min
Nederlandse premiere: 2004
Met: Rijk de Gooyer, Olga Zuiderhoek, Porgy Franssen
Bob en Annie de Rooy gaan scheiden. Elk raakt op eigen wijze verstrikt in het web van de internationale drugsmafia.
De Zwarte Ruiter
Joop van den Ende: producent
Avontuur, Nederland, 1983, 93min
Met: Rijk de Gooyer, Pleuni Touw, Hugo Metsers (I)
Zeeuws-Vlaanderen 1952. Twee makkers uit het verzet komen tegenover elkaar te staan.
De Boezemvriend
Joop van den Ende: producent





Komedie, Nederland, 1982, 100min
Met: Geert de Jong, Leen Jongewaard, Carol van Herwijnen
Komedie over de kwakzalver Fred van der Zee, die na veel omzwervingen Napoleon weet te genezen van kiespijn en zo zijn boezemvriend wordt.
Ik ben Joep Meloen
Joop van den Ende: producent





Komedie, Nederland, 1981, 95min
Met: Peter Tuinman, Maarten Spanjer, Manfred de Graaf
De aan lager wal geraakte pianostemmer Joep Meloen ziet de zin van het leven weer in als hij Dorien ontmoet, net voordat hij van de brug wil springen.











De laatste filmvertoning in 
