compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 21 24-5 t/m 30-5
Versie: WEB | mobiel

Frank Lammers

Frank Lammers: films, nieuws

 

Biografie van Frank Lammers

Frank Lammers is een Nederlands acteur die in veel Nederlandse films en TV-series speelde. Hij won in 2006 een Gouden Kalf voor zijn rol in 'Nachtrit'.

Frank Lammers studeerde in 1995 af aan de toneelschool in Amsterdam en is sindsdien actief in de theater, op tv en op het witte doek.

Lammers was te zien in speelfilms als All Stars, Wilde Mossels (2000), Ochtendzwemmers (2001), De Grot (2001), De Zwarte Meteoor (2001), Grimm (2003), De Passievrucht (2003), Shouf Shouf Habibi! (2004), Het Zuiden (2004), De Dominee (2004), Flirt (2005), Het Schnitzelparadijs (2005), Leef! (2005), Het Woeden der Gehele Wereld (2006), Zwartboek (2006), Eigenheimers (2006) en Nadine (2007).

Voor zijn rol in de televisiefilm De Enclave kreeg hij in 2002 een Gouden Beeld. Vier jaar later volgde een Gouden Kalf voor Franks rol in de film Nachtrit (2006).

In de theaters was Frank Lammers actief bij diverse theatergezelschappen, zoals het Noord Nederlands Toneel, ZT Hollandia en het RO Theater. Hij speelde met deze gezelschappen in stukken als 'Onder Mannen', 'De Metsiers' en 'Dogville'. Voor zijn rol in 'Onder Mannen' won Frank Lammers in 2001 een Arlecchino (prijs voor beste ondersteunende rol).

Trivia over Frank Lammers

Rundskop trailer
Frank Lammers heeft elk jaar zijn eigen Frank Lammers dag in zijn geboorteplaats Mierlo. Hij heeft de vijfde editie van deze dag geboycot wegens de gemeentelijke bezuinigingen op kunst en cultuur.

Frank Lammers In het nieuws

3-5-2012 Eyeworks heeft vandaag de cast bekend gemaakt van De Marathon. De film gaat over vier broers die hun autogarage willen redden.

23-1-2012 Het is weer bijna zover... De nominaties voor de 84ste Academy Awards®. Op dinsdag 24 januari 2012 zullen de nominaties bekend worden gemaakt.

28-9-2011 Gisteravond zijn de laatste genomineerden van de Gouden Kalveren bekend gemaakt waaronder die van Beste Film, Beste acteur en beste actrice. Biosagenda.nl maakte een korte compilatie

Openingsavond Nederlands Film Festival 2011

22-9-2011 Gisteren, 21 september, werd het Nederlands Film Festival feestelijk geopend met De Bende van Oss, van regisseur André van Duren. Wij waren erbij met camera en fotograaf.

JW Roy, Guus Meeuwis en Frank Lammers maken titelsong

22-6-2011 JW Roy, Guus Meeuwis en Frank Lammers tekenen gezamenlijk voor de titelsong voor de nieuwe film De Bende van Oss. De titelsong zal gezongen worden in het Brabants dialect.

<  12  >

Frank Lammers Feiten

Frank Lammers© Dinand van der Wal
acteur
Geboren 10-4-1972
Frank Lammers speelde in Nederlandse films als De Passievrucht, Shouf Shouf Habibi!, De Dominee en Het Schnitzelparadijs. Hij won in 2006 een Gouden Kalf voor zijn rol in 'Nachtrit'.

38 films in Den Bosch deze week

38 films in Den Bosch deze weekVandaag wordt er in Den Bosch maar liefst 44 keer een film vertoond.
Voor de complete en actuele biosagenda in JOUW STAD zit je goed bij Biosagenda.nl

BiosAgenda.nl op Facebook, Twitter en Google+

Meest aanbevolen