Snoop Dogg
Snoop Dogg: films
Biografie van Snoop Dogg
Als kind kwam Snoop Dogg regelmatig in aanraking met justitie vanwege het gebruik van drugs. Nadat hij van de middelbare school afkwam, zat hij gedurende drie jaar regelmatig in de gevangenis. Via zijn vriend Warren G. kwam hij in aanraking met Dr. Dre, een stiefbroer van Warren G. Op het album The Chronic van Dr. Dre rapte Snoop Dogg mee.
Tijdens de opnames van zijn debuutalbum Doggystyle samen met Dr. Dre werd Snoop Dogg in augustus 1993 gearresteerd op verdenking van moord op Phillip Woldermarian. Later werd bekend dat Woldermarian Snoop Dogg had gestalkt. Snoop Dogg werd uiteindelijk vrijgesproken van moord op grond van zelfverdediging en omdat werd aangetoond dat hij alleen de auto had bestuurd waarvan zijn bodyguard McKinley Lee de dodelijke schoten had afgevuurd. Later zou ook McKinley Lee worden vrijgesproken van moord op grond van zelfverdediging. Ondanks de vrijspraak bleef de zaak Snoop Dogg nog drie jaar achtervolgen.
In november 1993 kwam het album Doggystyle uit via het label Death Row Records. Het album kwam in de Verenigde Staten binnen op de eerste plaats van de hitparade, wat nog nooit eerder was gelukt voor een debuutalbum. Van het album kwamen enkele succesvolle singles, waaronder What's my name en Gin and Juice (met Dr. Dre). Ondanks de ophef over het moordproces en de gewelddadige en vrouwonvriendelijke teksten, verkocht het album wereldwijd goed. Het album van Snoop Dogg werd door tegenstanders van gangsta rap vaak aangevoerd ter ondersteuning van hun pleidooi voor censuur op de teksten en het labelen van de albums.
In 1994 kwam een korte film over het moordproces en de bijbehorende soundtrack Murder was the case uit.
Snoop Dogg kwam in november 1996 met zijn tweede album The Doggfather. In deze periode nam de populariteit van gansta rap af door de moord op Tupac Shakur (een goede vriend van Snoop Dogg) en door de controversie rondom Suge Knight, medeoprichter en eigenaar van Death Row Records.
Door de dalende populariteit van gansta rap verschoof Snoop Dogg zijn accenten enigszins. Snoop Dogg was bang na Tupac Shakur en Notorious BIG het volgende slachtoffer te worden in de strijd tussen de Westcoast en de Eastcoast rappers. Vanaf 1997 verscheen Snoop Dogg in verschillende films. Ook trad hij op bij de tournee van de hardrock groep Lollapalooza (1997). Daarnaast hield hij zich bezig met het regisseren en produceren van videoclips voor hemzelf en andere artiesten. In 2001 verscheen een autobiografie.
In 2002 kondigde Snoop Dogg aan geen wiet en alcohol meer te gebruiken. Later dat jaar kwam hij met het album Paid Tha Cost to Be Da Bo$$.
Snoop Dogg is bekend van het gebruik van slang, (Engels voor dialect) dat veel in de getto’s van de Verenigde Staten wordt gesproken. Kenmerkend voor het slang van Snoop Dogg is dat veel woorden klinken als 'izz' of 'izzle'.
Zijn laatste twee albums waren Rhythm & gangsta: The masterpiece en het meest recentste werk is the Blue Carpet Treatment.
Snoop Dogg Feiten
48 films in Rotterdam deze week
BiosAgenda.nl op Facebook, Twitter en Google+
Meest aanbevolen
Brüno
Snoop Dogg als ''Dove of Peace''





Komedie, Verenigde Staten, 2009, 83min
Nederlandse premiere: 9-7-2009
Met: Harrison Ford, Sacha Baron Cohen, Sting
De flamboyante homoseksuele modeontwerper Brüno trekt met zijn Oostenrijkse show naar de Verenigde Staten en weet door te dringen tot de mode-hotspots. Derde typetje van Sacha Baron Cohen, eerder deed hij Ali G en Borat.
In Prison My Whole Life
Snoop Dogg als 'Zichzelf'





Documentaire, Groot-Brittannië, Verenigde Staten, 2007, 90min
Met: Mos Def, Snoop Dogg, Noam Chomsky
Documentaire over het leven van de ter dood veroordeelde politieke activist Mumia Abu-Jamal. Hij gaf in zijn radioprogramma het woord aan 3350 ter dood veroordeelden.
Arthur and the Minimoys
Snoop Dogg als 'Max (voice: English version)'
Familiefilm, Fantasy, Frankrijk, Verenigde Staten, 2006, 102min
Nederlandse premiere: 31-1-2007
Met: Mia Farrow, Freddie Highmore, Penny Balfour
Stem van: David Bowie, Snoop Dogg, Madonna
Het huis van Arthur's opa moet gesloopt worden. Om dit te voorkomen gaat hij op zoek naar een geheime schat in het land van de Minimoys, een klein volkje dat in harmonie met de natuur leeft.
Letter to the President
Snoop Dogg als 'Narrator'





Documentaire, Verenigde Staten, 2005, 90min
Met: Common, Russell Simmons, David Banner
Stem van: Snoop Dogg
Documentaire over de verbanden tussen de hip-hopgemeenschap en de het sociale en politieke beleid van de Verenigde Staten in de jaren '80 tot het begin van de 21ste eeuw.
Soul Plane
Snoop Dogg als 'Captain Mack'





Komedie, Verenigde Staten, 2004, 86min
Met: Snoop Dogg, Tom Arnold, Kevin Hart
Komedie. Een man krijgt een sloot met geld en besluit zijn eigen luchtvaartmaatschappij op te richten. Wel in eigen stijl natuurlijk: met sexy stewardessen, funky muziek en een dansclub.
Starsky & Hutch
Snoop Dogg als 'Huggy Bear'





Actie, Komedie, Misdaad, Verenigde Staten, 2004, 101min
Nederlandse premiere: 29-4-2004
Met: Ben Stiller, Owen Wilson, Vince Vaughn
Rechercheurs Dave Starsky en Ken Hutchinson binden samen met verklikker Huggy Bear (Snoop Dogg) de strijd aan tegen de misdaad. Gebaseerd op de gelijknamige tv-serie.
Malibu's Most Wanted
Snoop Dogg als 'Ronnie Rizzat'





Komedie, Verenigde Staten, 2003, 86min
Met: Anthony Anderson (I), Snoop Dogg, Jamie Kennedy
Brad Gluckman is een 'wigger' uit Malibu die praat alsof hij uit de 'hood' komt. Brad's rijke vader wil gouverneur van Florida worden en is bezorgd dat zijn zoon hem voor schut zal zetten. Hij huurt daarom twee acteurs in die zijn zoon moeten ontvoeren en in de 'echte' hood achterlaten, in de hoop dat hij leert...
Baby Boy
Snoop Dogg: acteur





Drama, Verenigde Staten, 2001
Met: Ving Rhames, Snoop Dogg, Tamara LaSeon Bass
Jonge werkloze man heeft twee vriendinnen en leeft zelf bij zijn moeder. Als hij met zijn nieuwe vriendin wil gaan samenwonen ontdekt hij hoe zijn omgeving hem tegenhoudt.
Bones
Snoop Dogg als 'Jimmy Bones'
Horror, Verenigde Staten, 2001
Met: Snoop Dogg, Pam Grier, Ricky Harris
Rush Hour 2
Snoop Dogg: musicus





Actie, Komedie, Verenigde Staten, 2001, 93min
Nederlandse premiere: 11-10-2001
Met: Jackie Chan, Chris Penn, Chris Tucker
Jackie Chan en Chris Tucker slaan wederom de handen ineen in een supersnelle komedie die even leuk is als het origineel.
Training Day
Snoop Dogg als 'Blue'





Actie, Drama, Verenigde Staten, 2001, 120min
Nederlandse premiere: 31-1-2002
Met: Denzel Washington, Ethan Hawke, Eva Mendes
Denzel Washington voor het eerst als de 'bad guy'.














Vandaag wordt er in 
