compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 21 24-5 t/m 30-5
Versie: WEB | mobiel

Pedro Almodóvar

Pedro Almodóvar: films, nieuws

 

Biografie van Pedro Almodóvar

Pedro Almodóvar

Pedro Almodóvar is een Spaanse filmregisseur, -producent en scenarioschrijver. Hij is de oprichter van filmproductiebedrijf El Deseo S.A. samen met zijn broertje Agustín Almodóvar, die bijna alle films van Pedro heeft geproduceerd.

Almodóvar was geboren in Calzada de Calatrava in Spanje. Hij was geboren in een groot, arm boerengezin. Zijn vader, Antonio Almodóvar, die bijna niet kon lezen en schrijven, had al zijn hele leven als werk wijnvaten binnenhalen op een ezel. Zijn moeder, Francisca Caballero, leerde hem lezen waardoor hij brieven kon lezen voor de mensen in het dorp. Toen Pedro acht jaar was, stuurde zijn familie hem naar een religieuze kostschool in een andere stad, in de hoop dat hij op een dag priester zou worden. In tegenstelling tot zijn geboortestad, had zijn nieuwe woonplaats wél een filmtheater waar hij naartoe kon gaan.

In 1967 verhuisde hij naar Madrid om zijn droom om filmregisseur te worden na te streven.

Trivia over Pedro Almodóvar

In zijn films komen vaak thema's als prostitutie, homoseksualiteit, drugsgebruik, travestie, transseksualiteit en misstanden in de katholieke kerk aan de orde.

De regisseur heeft een sterke voorkeur voor een aantal actrices, die in veel van zijn films terugkeren. Voorbeelden zijn: Carmen Maura, Chus Lampreave en Penélope Cruz.

Pedro Almodóvar In het nieuws

La Piel Que Habito wint op Film By the Sea

16-9-2011 La piel que habito heeft gisteren op Film By the Sea de MovieSquad award gewonnen. Deze prijs werd toegekend door de jongerenjury. De film van Pedro Almodóvar komt 17 november in de bioscoop.

Cannes filmfestival maakt programma bekend

14-4-2011 De organisatie van het beroemde filmfestival in Cannes heeft de films die meedingen voor een Gouden Palm bekend gemaakt. Het festival zal plaats vinden van 11 tot en met 22 mei.

The Taking of Pelham 1 2 3 behaalt tweede plek

25-8-2009 Harry Potter staat al zes weken op de eerste plaats. The Taking of Pelham 1 2 3 versloeg deze week G.I. Joe.

Grand Prix voor Un prophete van Audiard

25-5-2009 Zondag werd de 62ste editie van het filmfestival in Cannes afgesloten met de uitreiking van de prijzen. De prestigieuze Gouden Palm ging naar Michael Hanekes Das weiße Band. De Grand Prix ging naar Un prophète van regisseur Jacques Audiard.

Het internationale filmfestival in Cannes trekt alle aandacht naar zich toe

15-5-2009 Cannes is afgelopen woensdag van start gegaan. De twee eerste dagen trokken reeds veel aandacht.

<  12  >

Pedro Almodóvar Feiten

acteur, art director, musicus, producent, regisseur, scenarioschrijver
Geboren 24-9-1949
Pedro Almodóvar is een Spaanse filmregisseur, -producent en scenarioschrijver.

103 films in Amsterdam deze week

103 films in Amsterdam deze weekVandaag wordt er in Amsterdam maar liefst 328 keer een film vertoond.
Voor de complete en actuele biosagenda in JOUW STAD zit je goed bij Biosagenda.nl

BiosAgenda.nl op Facebook, Twitter en Google+

Meest aanbevolen