compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 38 19-9 t/m 25-9
WEB | mobiel
Film van de week!
MENU
Home > Filmnieuws > Nominaties Gouden Kalveren 2019 bekendgemaakt

Nominaties Gouden Kalveren 2019 bekendgemaakt

Negen nominaties voor Niemand in de stad, vier voor Baantjer het begin en Dirty God

11-9-2019 Het Nederlands Film Festival (NFF) heeft dinsdagavond in Utrecht de Gouden Kalveren-nominaties bekendgemaakt. Op vrijdagavond 4 oktober vindt de uitreiking plaats tijdens de Gouden Kalveren Gala in Stadsschouwburg Utrecht.

Delen op facebook
Still uit de film Take Me Somewhere Nice © 2019 Pupkin Film | Gusto Entertainment

Still uit de film Take Me Somewhere Nice © 2019 Pupkin Film | Gusto Entertainment

Onder leiding van presentator Eric Corton werden de namen onthuld in de Winkel van Sinkel. Vanaf 27 september tot en met 5 oktober 2019 is dit het Festivalhart van het Nederlands Film Festival.

Op vrijdagavond 4 oktober vindt de uitreiking plaats van de grootste Nederlandse filmprijzen tijdens het Grolsch Gouden Kalveren Gala in Stadsschouwburg Utrecht. Het Grolsch Gouden Kalveren Gala is op 4 oktober vanaf 19.30 uur rechtstreeks te volgen via www.filmfestival.nl. Diezelfde avond om 21.25 uur is er een speciale editie van Ivo Niehe’s TV Show in het teken van het Nederlands Film Festival en de Gouden Kalveren op NPO1.

Nominaties per categorie

De nominaties (op alfabetische filmtitelvolgorde) zijn:

Beste Korte Documentaire
Turn! – Esther Pardijs
Teledoc Campus – Vader – Isabel Lamberti
De waarheid over mijn vader – Shamira Raphaëla

Beste Korte Film
Kort! – En Route – Marit Weerheijm
Ultrakort – Human Nature – Sverre Frederiksen
The Walking Fish – Thessa Meijer

Beste Televisiedrama
Judas – Joram Lürsen
Mocro Maffia – Bobby Boermans, Giancarlo Sánchez
Zeven kleine criminelen – Rob Lücker

Beste Acteur Televisiedrama
Gijs Naber – Judas
Oussama Ahammoud – Mocro Maffia
Jeroen Spitzenberger – Stanley H

Beste Actrice Televisiedrama
Marit van Bohemen – Judas
Rifka Lodeizen – Judas
Leny Breederveld – De Luizenmoeder 2

Beste Sound Design
Peter Warnier – Bloody Marie
Huibert Boon, Alex Booy – My Foolish Heart
Nardi van Dijk – Niemand in de stad

Beste Muziek
Joris Oonk – Baantjer het Begin
Rutger Reinders – Dirty God
Pieter Perquin (Perquisite) – Niemand in de stad

Beste Camera
Lennert Hillege – Bloody Marie
Jasper Wolf – Niemand in de stad
Emo Weemhoff – Nocturne

Beste Montage
Sander Vos – Dirty God
Axel Skovdal Roelofs – Niemand in de stad
Menno Boerema (Postuum) – Het wonder van Le Petit Prince

Beste Lange Documentaire
Devil's Pie - D'Angelo – Carine Bijlsma
Ik ben er even niet – Maartje Nevejan
Kabul, City in the Wind – Aboozar Amini
Living the Light - Robby Müller – Claire Pijman
Het wonder van Le Petit Prince – Marjoleine Boonstra

Beste Production Design
Kurt Loyens – Baantjer het Begin
Floris Vos – Bloody Marie
Roland Mylanus – My Foolish Heart

Beste Mannelijke Bijrol
Robert de Hoog – Baantjer het Begin
Fedja van Huêt – Baantjer het Begin
Thomas Höppener – De Libi

Beste Vrouwelijke Bijrol
Jelka van Houten – Baantjer het Begin
Lisa Smit – Baantjer het Begin
Julia Akkermans – Niemand in de stad

Beste Acteur
Marcel Musters – God Only Knows
Minne Koole – Niemand in de stad
Vincent van der Valk – Nocturne

Beste Actrice
Elsie de Brauw – God Only Knows
Monic Hendrickx – God Only Knows
Melody Klaver – Rafaël

Beste Scenario
Jeroen Scholten van Aschat, Shady El-Hamus – De Libi
Laura van Dijk – Mijn bijzonder rare week met Tess
Philip D. Huff, Marnie Blok – Niemand in de stad

Beste Regie
Sacha Polak – Dirty God
Michiel van Erp – Niemand in de stad
Ena Sendijarević – Take Me Somewhere Nice

Beste Film
Dirty God – Marleen Slot voor Viking Film
God Only Knows – Frans van Gestel, Laurette Schillings, Arnold Heslenfeld voor Topkapi Films
Mijn bijzonder rare week met Tess – Joram Willink, Piet-Harm Sterk voor BIND
Niemand in de stad – Michiel van Erp, Monique Busman voor De Familie Film & TV
Take Me Somewhere Nice – Iris Otten, Sander van Meurs, Pieter Kuijpers voor Pupkin

Blijf in contact!

en abonneer je op onze nieuwsbrief.