Recensie My Generation
“My generation demanded a new beginning”
“My generation demanded a new beginning”, zegt Michael Caine aan het begin van deze documentaire, waarin hij ons meeneemt naar het decennium van zijn jeugd en überhaupt het decennium van de jeugd: de jaren zestig. De jaren van minirokjes, The Beatles en flower power.
7-6-2018 Door: Bioscoopagenda

Michael Caine
Dank voor je hulp.
Het is evident dat de sixties een belangrijk keerpunt vormden in twintigste eeuw. Vooral in het door klassen gedomineerde Groot-Brittannië was de revolte van de jeugd tegen de gevestigde orde baanbrekend. De opkomst van Caine als acteur viel daarmee samen. Hij, geboren als Maurice Micklewhite, kwam uit een typisch working class gezin en zijn acteerambities leken onverenigbaar met zijn cockney-accent. Maar hij was vastbesloten juist die achtergrond niet te verloochenen. Hij wilde Cockney-personages naar het witte doek brengen en ook daar de hegemonie van de upperclass doorbreken.
Want ook al wordt er wel kort stilgestaan (of eigenlijk kun je het nauwelijks stilstaan noemen) bij de minder bloemrijke kanten van het decennium, zoals de slachtoffers die het vele drugsgebruik eiste, is My Generation vooral een nostalgische trip down memory lane voor Caine en consorten. Dat levert genoeg fijne beelden – en muziek uiteraard – op (laten we wel wezen: de sixties waren ontzettend cool), maar beklijven wil het niet en een echt toegevoegde waarde aan alle documentaires en films die er al zijn over dit decennium, is er helaas niet.
en abonneer je op onze nieuwsbrief.





