compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 28 10-7 t/m 16-7
Film van de week!
MENU
Home > Filmsterren > Leonard Cohen

Leonard Cohen

Leonard Cohen: films

 

Biografie van Leonard Cohen

Leonard Cohen werd in 1934 geboren te Montréal, Canada. Hij groeide op in een Joods gezin waar hij zich al vroeg interesseerde voor muziek en poëzie. Hij besloot letteren te gaan studeren in Montréal, met als doel een dichter te worden. Hij werd in eerste instantie in Canada bekend als schrijver van poëzie.

In 1967 verhuisde Cohen naar de Verenigde Staten en richtte zich steeds meer op het maken van muziek. Hij werd al snel een bekende singer-songwriter door het succes van nummers als 'Suzanne', 'Hallelujah' en 'So Long Marianne'.

In totaal bracht Leonard Cohen zeventien albums uit waarvan 'Dear Heather' de meest recente is. In 2005 verscheen een door hemzelf gemaakte documentaire over zijn leven genaamd Leonard Cohen: I'm Your Man.

Trivia over Leonard Cohen

Leonard Cohen heeft een grote interesse voor het Boeddisme en bracht een tijd door in een klooster.

Nirvana's zanger Kurt Cobain was een groot fan van Cohen en noemde zijn naam in het nummer 'Pennyroyal Tea'.
Laatste filmnieuws

Leonard Cohen Feiten

Leonard Cohen in Hallelujah: Leonard Cohen, a Journey, a Song
acteur, musicus, stemacteur
Geboren 21-9-1934

BiosAgenda.nl op Facebook, Twitter en Google+

63 films in Haarlem deze week

63 films in Haarlem deze weekDe laatste filmvertoning in Haarlem is vanavond om 22:45 uur.
Voor de complete en actuele biosagenda in JOUW STAD zit je goed bij Biosagenda.nl