Batik, Beats & Bumbu
Pitch van Batik, Beats & Bumbu
Batik, Beats & Bumbu filmstill
In Batik, Beats & Bumbu volgt regisseur Claire Pijman jonge makers met Indonesische wortels die hun culturele erfgoed opnieuw vormgeven. Van eigentijdse mode en vergeten popmuziek tot culinaire tradities en kunstprojecten: de documentaire laat zien hoe geschiedenis doorwerkt in identiteit, creativiteit en het dagelijks leven van een nieuwe generatie.
Batik, Beats & Bumbu trailer en bijzonderheden
De documentaire volgt onder anderen modeontwerpers Myrthe Groot en Romee Mulder van Guave, DJ en platenlabel-oprichter Sekan, culinair kunstenaar Vanja van der Leeden en de band Nusantara Beat.
Dank voor je hulp.
Aanloop
Regisseur Claire Pijman maakte eerder de documentaires "Het Nieuwe Rijksmuseum" (2014), "Living the Light – Robby Müller" (2018) en "Cari Compagni" (2019).
Vanja van der Leeden is culinair schrijver en presentator, bekend van haar kookboeken "Indorock" (2019), "Indostok" (2020) en haar bijdragen aan diverse culinaire televisieprogramma's.
De band Nusantara Beat bouwt voort op Indonesische en Indorock-invloeden die eerder populair werden gemaakt door artiesten als The Tielman Brothers, The Blue Diamonds en Sandra Reemer.
Batik, Beats & Bumbu - Bioscopen, Tijden & Tickets
Batik, Beats & Bumbu in de bioscoop
en abonneer je op onze nieuwsbrief.
Synopsis distributeur
Indonesië was ruim 350 jaar lang een kolonie van Nederland. Na de Tweede Wereldoorlog kwamen zo’n 350.000 Indische Nederlanders naar hun ‘thuisland’, waar zij in stilte een nieuw bestaan probeerden op te bouwen.
De eerste generatie wilde vooral geruisloos integreren en is de laatste die Nederlands-Indië nog uit eigen ervaring kent. De tweede generatie leunt op de tempo doeloe van hun ouders en vormt een brug tussen de eerste en de volgende generaties, tussen Nederland en Indonesië.
De derde generatie is nieuwsgierig naar hun culturele erfgoed en het land van hun voorouders en zoekt naar wat is doorgegeven en wat dat vandaag betekent.
In deze film volgt regisseur Claire Pijman een nieuwe generatie makers die op hun eigen manier vormgeven aan een gedeeld cultureel verleden.
Van modeatelier Guave, waar Myrthe Groot en Romee Mulder batik vertalen naar hedendaagse mode. Sekan, DJ/ fotograaf/ oprichter platenlabel Jiwa2, die Indonesische popmuziek uit de jaren 70/80 nieuw leven inblaast. Culinair kunstenaar Vanja van der Leeden kijkt voorbij de bekende ‘rijsttafel’, terwijl de populaie band Nusantara Beat met hun muziek een brug slaat tussen talen, stijlen en generaties.
In samenwerking met kunstenaars uit Indonesië ontvouwt zich een verhaal over identiteit, uitwisseling en het opnieuw betekenis geven aan wat je hebt meegekregen.



