compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 33 13-8 t/m 19-8
Film van de week!
MENU

The Desert of the Real

Mogelijk schadelijk tot 9 jaarGrof taalgebruikAngst

Pitch van The Desert of the Real

The Desert of the Real filmstill

The Desert of the Real filmstill

Delen op facebook
The Desert of the Real
Nederlandse première: 13-8-2026
Nederland, 2025, 110 min,

In The Desert of the Real volgt Luuk Bouwman zes personen die een psychose hebben ervaren. Door interviews in hun eigen omgeving en geënsceneerde scènes die hun innerlijke beleving verbeelden, onderzoekt de film hoe werkelijkheid, controle en persoonlijke identiteit worden beïnvloed door extreme mentale ervaringen.

The Desert of the Real trailer en bijzonderheden

De film belicht de weg naar herstel, de blijvende impact van psychoses en stelt vragen over de maatschappelijke omgang met kwetsbaarheid en mentale gezondheid.

Trailer van The Desert of the RealBekijk de trailer en de beste filmstills van de film The Desert of the Realhttps://i1.ytimg.com/vi/ZsxZd2ITc-M/hqdefault.jpg2026-06-09
We hebben na 25 jaar helaas je hulp nodig!

Dank voor je hulp.

Aanloop

Luuk Bouwman werkte eerder aan documentaireprojecten over mentale gezondheid en maatschappelijke marginalisatie, waarin hij persoonlijke verhalen verweeft met maatschappelijke reflectie.

The Desert of the Real - Bioscopen, Tijden & Tickets

The Desert of the Real in de bioscoop

Blijf in contact!

en abonneer je op onze nieuwsbrief.


Synopsis distributeur

Zes mensen die een psychose meemaakten nemen de kijker mee in hun ervaringen en stellen vragen over de werkelijkheid en het bewustzijn. Hoe kan je weten of je wakker bent of droomt? Wat is echt?

Wanneer weet je dat iets echt is? Zes mensen die een psychose hebben meegemaakt nemen de kijker mee in hun ervaringen en stellen fundamentele vragen over de werkelijkheid en het bewustzijn. Ondanks hun verschillende achtergronden – een psycholoog, een filosoof, een muzikant, een psychiatrisch zorgverlener, een kunstenaar – delen ze een diepgaande reflectie op wat de psychose betekent voor hoe ze naar de wereld kijken.
The Desert of the Real, een van de publieksfavorieten op IDFA, toont hun leven vóór de ingrijpende gebeurtenissen, de ervaringen van de psychose, en de weg terug. De ontwapenende en emotionele herinneringen worden verfilmd in ensceneringen die aansluiten bij het gevoel dat verschillende hoofdpersonen hadden, dat ze zich in een film bevonden: huiskamers en klinieken blijken decors. De bijzondere vormgeving van de documentaire is geïnspireerd door scifi en horror films. Gaandeweg kantelt het perspectief: de hoofdpersonen keren niet terug naar een ‘gezonde’ wereld, maar naar een vervreemdende en ontwrichtende werkelijkheid.
The Desert of the Real, de nieuwe documentaire van Luuk Bouwman (Gerlach, De Propagandist), belicht de ervaring van een psychose en stelt vragen over hoe wij omgaan met mensen die buiten de norm vallen. De titel is ontleend aan de sci-fi klassieker The Matrix (1999).

Productiemaatschappij: seriousFilm

Cast & Regisseur