compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 15 15-4 t/m 21-4
Film van de week!
MENU
Home > Filmnieuws > Akademie voor Bewegend beeld: Oscars 2021

Akademie voor Bewegend beeld: Oscars 2021

De academie voor bewegende beeldende kunst en wetenschappen presenteerde maandagochtend de genomineerden voor de 93e Academy Award, beter bekend als de Oscars 26 april. Veel nominaties voor Mank en voor filmmaker Sasha Baron Cohen.

Delen op facebook
We hebben na 25 jaar helaas je hulp nodig!

Dank voor je hulp.

Oscars 2021: Alle genomineerden voor de Academy Awards
Verrassingen en snubs

Beste film
The Father
Judas and the Black Messiah
Mank
Minari
Nomadland
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

Beste actrice
Viola Davis in "Ma Rainey's Black Bottom"
Andra Day in The United States vs. Billie Holiday
Vanessa Kirby in "Pieces of a Woman"
Frances McDormand in Nomadland
Carey Mulligan in Promising Young Woman

Beste acteur in een bijrol
Sasha Baron Cohen in The Trial of the Chicago 7
Daniel Kaluuya in Judas and the Black Messiah
Leslie Odom Jr. in One Night in Miami
Paul Raci in Sound of Metal
Lakeith Stanfield in Judas and the Black Messiah

Beste actrice in een bijrol
Maria Bakalova voor Borat Subsequent Moviefilm
Glenn Close in Hillbilly Elegy
Olivia Colman in The Father
Amanda Seyfried in Mank
Yuh Jung Youn in Minari

Beste internationale speelfilm
"Another Round" (Denemarken)
"Better Days" (Hong Kong)
Collective (Roemenië)
The Man Who Sold His Skin (Tunesië)
Quo vadis, Aida? (Bosnië en Herzegovina), met de Nederlandse acteur
Raymond Thiry en de Belgische acteur Johan Heldenbergh.

Beste animatiefilm
Onward
"Over the Moon"
"A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon"
Soul
Wolfwalkers

Beste regisseur
Thomas Vinterberg voor "Another Round"
Chloé Zhao voor Nomadland
Lee Isaac Chung voor Minari
Emerald Fennell voor Promising Young Woman
David Fincher voor Mank

Beste acteur
Riz Ahmed in Sound of Metal
Chadwick Boseman in "Ma Rainey's Black Bottom"
Anthony Hopkins in The Father
Gary Oldman in Mank
Steven Yeun voor Minari

Beste originele scenario
Will Berson en Shaka King voor Judas and the Black Messiah
Lee Isaac Chung voor Minari
Emerald Fennell voor Promising Young Woman
Darius Marder en Abraham Marder voor Sound of Metal
Aaron Sorkin voor "The Trail of the Chicago 7"

Beste aangepaste scenario
Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica
Rivinoja, Dan Mazer, Jena Friedman en Lee Kern voor Borat Subsequent Moviefilm
Christopher Hampton en Florian Zeller voor The Father
Chloé Zhao voor Nomadland
Kemp Powers voor One Night in Miami
Ramin Bahrani voor "The White Tiger"

Beste cinematografie
Sean Bobbitt voor Judas and the Black Messiah
Erik Messerschmidt voor Mank
Dariusz Wolski voor News of the World
Joshua James Richards voor Nomadland
Phedon Papamichael voor The Trial of the Chicago 7

Beste montage
The Father
Nomadland
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

Beste productie design
The Father
"Ma Rainey's Black Bottom"
Mank
News of the World
Tenet

Beste visuele effecten
"Love and Monsters"
The Midnight Sky
Mulan
The One and Only Ivan
Tenet

Beste make-up en haar
Emma
Hillbilly Elegy
"Ma Rainey's Black Bottom"
Mank
Pinocchio

Beste kostuums
Emma
"Ma Rainey's Black Bottom"
Mank
Mulan
Pinocchio

Beste geluid
Greyhound
Mank
News of the World
Soul
Sound of Metal

Beste originele muziek
Terence Blanchard voor "Da 5 Bloods"
Trent Reznor en Atticus Ross voor Mank
Emile Mosseri voor Minari
James Newton Howard voor News of the World
Trent Reznor, Atticus Ross en Jon Batiste voor Soul

Beste originele liedje
'Fight for You' uit Judas and the Black Messiah
'Hear My Voice' uit The Trial of the Chicago 7
'Husavik' uit Eurovision Song Contest: "The Story of Fire Saga"
'Io Si (Seen)' uit "The Life Ahead"
'Speak Now' uit One Night in Miami

Beste korte film
Felling Through
The Letter Room
The Present
Two Distant Strangers
The Eye

Beste korte film (animatie)
Burrow
Genius Loci
If Anything Happens I Love You
Opera
Yes People

Blijf in contact!

en abonneer je op onze nieuwsbrief.