compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 22 28-5 t/m 3-6
Film van de week!
MENU
Home > Filmnieuws > Yannesh Meijman filmt Amsterdam opnieuw

Yannesh Meijman filmt Amsterdam opnieuw

Eerbetoon aan Ed van der Elsken

Filmmaker Yannesh Meijman start deze zomer met een analoge remake van "Een fotograaf filmt Amsterdam van Ed van der Elsken. Het project loopt gelijktijdig met de grote Van der Elsken-tentoonstelling in het Rijksmuseum.

Yannesh Meijman filmt Amsterdam opnieuw

Yannesh Meijman filmt Amsterdam opnieuw

We hebben na 25 jaar helaas je hulp nodig!

Dank voor je hulp.

Voor Een filmmaker filmt Amsterdam trekt Meijman in de vroege ochtenduren door de hoofdstad met een speciaal gebouwde bakbrommer en een klassieke Arriflex SR3 16mm-camera. De route volgt grotendeels die van Van der Elskens film uit 1982, langs plekken als de Haarlemmerstraat, de Dam, de Kalverstraat en de Albert Cuypmarkt.
Volgens Meijman ontstond het idee nadat hij tijdens een vertoning van Hotel Mokum in het Eye Filmmuseum beelden zag van het oude Amsterdam. Reacties uit het publiek maakten volgens hem duidelijk hoe snel de stad verandert.
Het project moet uiteindelijk uitgroeien tot een installatie waarin de originele film van Van der Elsken en de nieuwe versie synchroon naast elkaar worden vertoond. Tegelijk eert het Rijksmuseum deze zomer de invloedrijke straatfotograaf met de tentoonstelling Ed van der Elsken – Up Close.

Blijf in contact!

en abonneer je op onze nieuwsbrief.