Deze website maakt gebruik van cookies
AKKOORD  Lees meer
compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 16 19-4 t/m 25-4
WEB | mobiel
Film van de week
MENU
Home > Filmnieuws > Vooral filmhuisfilms genomineerd voor Oscars 2018

Vooral filmhuisfilms genomineerd voor Oscars 2018

Nederlandse cameraman Hoyte van Hoytema genomineerd

23-1-2018 De nominaties voor de 90e Academy Awards zijn vanmiddag bekend gemaakt, beter bekend als de Oscars. The Shape of Water is maar liefst 13 maal genomineerd, Dunkirk is 8 maal genomineerd en Darkest Hour kreeg vijf nominaties. Zondag 4 maart 2018 worden de Oscars uitgereikt.

Nederlandse cameraman Hoyte van Hoytema genomineerd voor een Oscar © 2015 Arjo Frank | BiosAgenda

Nederlandse cameraman Hoyte van Hoytema genomineerd voor een Oscar © 2015 Arjo Frank | BiosAgenda

De 90e Academy Awards 2018 zijn bedoeld om films die uitgebracht zijn in 2017 te eren de enige Nederlander die in de running is voor een Oscar dit maal is cameraman Hoyte van Hoytema voor zijn werk met Dunkirk.

De 13 nominaties voor The Shape of Water is één minder dan La La Land vorig jaar had, wat zeer opvallend is aangezien deze film — net als alle eerdere films van — Guillermo del Toro eerder in de categorie filmhuis valt. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Lady Bird; Blade Runner 2049 elk met 4 stuks zijn eigenlijk ook het best te omschrijven als filmhuisfilms. Opvallend is dat eveneens de met 4 Oscars genomineerde Get Out, samen met I, Tonya (3 maal) en Dunkirk (8) de publieksfilms zijn die in de belangrijke categorieën nog kans maken op een Oscar. De meeste publieksfilms, zoals "Star Wars: The Last Jedi ", hebben alleen Oscar-nominaties in technische categorieën.

Beste film
Call Me by Your Name - Peter Spears, Luca Guadagnino, Emilie Georges and Marco Morabito, Producers
Darkest Hour - Tim Bevan, Eric Fellner, Lisa Bruce, Anthony McCarten and Douglas Urbanski, Producers
Dunkirk - Emma Thomas and Christopher Nolan, Producers
Get Out - Sean McKittrick, Jason Blum, Edward H. Hamm Jr. and Jordan Peele, Producers
Lady Bird - Scott Rudin, Eli Bush and Evelyn O'Neill, Producers
Phantom Thread - JoAnne Sellar, Paul Thomas Anderson, Megan Ellison and Daniel Lupi, Producers
The Post - Amy Pascal, Steven Spielberg and Kristie Macosko Krieger, Producers
The Shape of Water - Guillermo del Toro and J. Miles Dale, Producers
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - Graham Broadbent, Pete Czernin and Martin McDonagh, Producers

Beste acteur
Timothée Chalamet in Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis in Phantom Thread
Daniel Kaluuya in Get Out
Gary Oldman in Darkest Hour
Denzel Washington in Roman Israel, Esq.

Beste actrice
Sally Hawkins in The Shape of Water
Frances McDormand in Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie in I, Tonya
Saoirse Ronan in Lady Bird
Meryl Streep in The Post

Beste acteur in een bijrol
Willem Dafoe in The Florida Project
Woody Harrelson in Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins in The Shape of Water
Christopher Plummer in All the Money in the World
Sam Rockwell in Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


Beste actrice in een bijrol
Mary J. Blige in Mudbound
Allison Janney in I, Tonya
Lesley Manville in Phantom Thread
Laurie Metcalf in Lady Bird
Octavia Spencer in The Shape of Water

Beste Regisseur
Christopher Nolan voor Dunkirk
Jordan Peele voor Get Out
Greta Gerwig voor Lady Bird
Paul Thomas Anderson voor Phantom Thread
Guillermo del Toro voor The Shape of Water

Beste animatiefilm
The Boss Baby - Tom McGrath and Ramsey Naito
The Breadwinner - Nora Twomey and Anthony Leo
Coco - Lee Unkrich and Darla K. Anderson
Ferdinand - Carlos Saldanha
Loving Vincent - Dorota Kobiela, Hugh Welchman and Ivan Mactaggart

Beste scenario (bewerking)
Call Me by Your Name door James Ivory
The Disaster Artist door Scott Neustadter & Michael H. Weber
Logan door Scott Frank & James Mangold en Michael Green; Verhaal door James Mangold
Molly's Game door Aaron Sorkin
Mudbound door Virgil Williams en Dee Rees

Beste scenario
The Big Sick geschreven door Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani
Get Out geschreven door Jordan Peele
Lady Bird geschreven door Greta Gerwig
The Shape of Water geschreven door Guillermo del Toro & Vanessa Taylor; Verhaal door Guillermo del Toro
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri geschreven door Martin McDonagh

Beste camerawerk
Blade Runner 2049 door "Roger A. Deakins"
Darkest Hour door Bruno Delbonnel
Dunkirk door Hoyte Van Hoytema
Mudbound door Rachel Morrison"
The Shape of Water door Dan Laustsen"

Beste documentaire
Abacus: Small Enough to Jail - Steve James, Mark Mitten and Julie Goldman
"FACES PLACES" - Agnès Varda, JR and Rosalie Varda
Icarus - Bryan Fogel and Dan Cogan
"LAST MEN IN ALEPPO" - Feras Fayyad, Kareem Abeed and Søren Steen Jespersen
"STRONG ISLAND" - Yance Ford and Joslyn Barnes

Beste korte documentaire
"EDITH+EDDIE" - Laura Checkoway and Thomas Lee Wright
Heaven is a Traffic Jam on the 405 - Frank Stiefel
Heroine - Elaine McMillion Sheldon and Kerrin Sheldon
"KNIFE SKILLS" - Thomas Lennon
"TRAFFIC STOP" - Kate Davis and David Heilbroner

Beste korte animatiefilm
Dear Basketball door Glen Keane and Kobe Bryant
"GARDEN PARTY" door Victor Caire and Gabriel Grapperon
Lou door Dave Mullins and Dana Murray
"NEGATIVE SPACE" door Max Porter and Ru Kuwahata
"REVOLTING RHYMES" door Jakob Schuh and Jan Lachauer

Beste korte film
"DEKALB ELEMENTARY" door Reed Van Dyk
"THE ELEVEN O'CLOCK" door Derin Seale and Josh Lawson
"MY NEPHEW EMMETT" door Kevin Wilson, Jr.
The Silent Child door Chris Overton and Rachel Shenton
"WATU WOTE/ALL OF US" door Katja Benrath and Tobias Rosen

Beste Film in een Niet-Engelse Taal
Una mujer fantástica, Chile
The Insult, Lebanon
Loveless, Russia
On Body and Soul, Hungary
The Square, Sweden

Beste editing
Baby Driver door Paul Machliss and Jonathan Amos
Dunkirk door Lee Smith
I, Tonya door Tatiana S. Riegel
The Shape of Water door Sidney Wolinsky
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri door Jon Gregory

Sound editing
Baby Driver door Julian Slater
Blade Runner 2049 door Mark Mangini and Theo Green
Dunkirk door Richard King and Alex Gibson
The Shape of Water door Nathan Robitaille and Nelson Ferreira
Star Wars: The Last Jedi door Matthew Wood and Ren Klyce

Sound mixing
Baby Driver door Julian Slater, Tim Cavagin and Mary H. Ellis
Blade Runner 2049 door Ron Bartlett, Doug Hemphill and Mac Ruth
Dunkirk door Mark Weingarten, Gregg Landaker and Gary A. Rizzo
The Shape of Water door Christian Cooke, Brad Zoern and Glen Gauthier
Star Wars: The Last Jedi door David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce and Stuart Wilson

Beste filmmuziek
Dunkirk door Hans Zimmer
Phantom Thread door Jonny Greenwood
The Shape of Water door Alexandre Desplat
Star Wars: The Last Jedi door John Williams
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri door Carter Burwell

Beste Filmlied
MIGHTY RIVER - uit Mudbound; Music and Lyric by Mary J. Blige, Raphael Saadiq and Taura Stinson
MYSTERY OF LOVE - uit Call Me by Your Name; Music and Lyric by Sufjan Stevens
REMEMBER ME - uit Coco; Music and Lyric by Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez
STAND UP FOR SOMETHING - uit Marshall; Music by Diane Warren; Lyric by Lonnie R. Lynn and Diane Warren
THIS IS ME - uit The Greatest Showman; Music and Lyric by Benj Pasek and Justin Paul

Production design
Beauty and the Beast door Production Design: Sarah Greenwood; Set Decoration: Katie Spencer
Blade Runner 2049 door Production Design: Dennis Gassner; Set Decoration: Alessandra Querzola
Darkest Hour door Production Design: Sarah Greenwood; Set Decoration: Katie Spencer
Dunkirk door Production Design: Nathan Crowley; Set Decoration: Gary Fettis
The Shape of Water door Production Design: Paul Denham Austerberry; Set Decoration: Shane Vieau and Jeff Melvin

Make-up
Darkest Hour door Kazuhiro Tsuji, David Malinowski en Lucy Sibbick
Victoria and Abdul door Daniel Phillips en Lou Sheppard
Wonder door Arjen Tuiten

Costume design
Beauty and the Beast - Jacqueline Durran
Darkest Hour - Jacqueline Durran
Phantom Thread - Mark Bridges
The Shape of Water - Luis Sequeira
Victoria and Abdul - Consolata Boyle

Visual effects
Star Wars: The Last Jedi door John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert and Richard R. Hoover
Guardians of the Galaxy Vol. 2 door Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner and Dan Sufic
Kong: Skull Island door Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza and Mike Meinardus
Star Wars: The Last Jedi door Ben Morris, Mike Mulholland, Neal Scanlan and Chris Corbould
War for the Planet of the Apes door Joe Letteri, Daniel Barrett, Dan Lemmon and Joel Whist

De Oscar-uitreiking vindt plaats op 4 maart 2018 in de Dolby Theatre bij de Hollywood & Highland Center in Los Angeles.

Blijf in contact!

en abonneer je op onze nieuwsbrief.