compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 43 22-10 t/m 28-10
Film van de week!
MENU
Home > Filmnieuws > Nominaties Gouden Kalveren 2020 bekend

Nominaties Gouden Kalveren 2020 bekend

Het Nederlands Film Festival maakte de Gouden Kalveren-nominaties voor de 40e editie afgelopen maandag bekend. Bumperkleef, Kapsalon Romy, De beentjes van Sint-Hildegard, Wat Is Dan Liefde, Instinct, Paradise Drifters en Buladó zijn de grote kanshebbers dit jaar.

Delen op facebook
We hebben na 25 jaar helaas je hulp nodig!

Dank voor je hulp.

NOMINATIES GOUDEN KALVEREN 2020

De nominaties (op titelvolgorde) zijn:

Beste Korte Documentaire
Artemis: het oneindige kwartet - Hester Overmars
Carrousel - Marina Meijer
Personae - Maartje Bakers



Beste Korte Film
Marlon Brando - Vincent Tilanus
See Me - Patty Stenger, Yvonne Kroese
Watamula - Kevin Osepa

Beste Interactive
Inktzwart - Iris van der Meule
Nerd_Funk: Phase 1 - Ali Eslami, Mamali Shafahi
Weightless Bricks Act II: Collaboration - Paula Strunden, John Cruwys

Beste Televisiedrama
Mocro Maffia 2 - Mustafa Duygulu, Victor D. Ponten
Red Light - Wouter Bouvijn, Anke Blondé
TreurTeevee 2 - Joost van Hezik

Gouden Kalf Beste Acteur Televisiedrama
Ramsey Nasr - I.M.
Shahine El-Hamus - Lieve Mama
Jan-Paul Buijs - TreurTeevee 2

Beste Actrice Televisiedrama
Hanna van Vliet - ANNE+ 2
Carice van Houten - Red Light
Halina Reijn - Red Light

Bumperkleef is genomineerd voor voor 5 Gouden Kalveren

Bumperkleef is genomineerd voor voor 5 Gouden Kalveren



Beste Sound Design
Marco Vermaas - Bumperkleef
Marco Vermaas - Marionette
Herman Pieëte - De Vogelwachter

Beste Muziek
Bram Meindersma - Allen Tegen Allen
Rui Reis Maia, Jasper Boeke, Diederik Rijpstra - De Belofte van Pisa
Steve Willaert - Bumperkleef

Beste Camera
Bert Pot - Bumperkleef
Myrthe Mosterman - Goud
Jasper Wolf - Paradise drifters

Beste Montage
Bas Icke - De Beentjes van Sint Hildegard
Wouter Jansen - De Belofte van Pisa
Ruben van der Hammen - Ze noemen me Baboe

Beste Lange Documentaire
Lamentations of Judas - Boris Gerrets (postuum)
Mijn Rembrandt - Oeke Hoogendijk
Rotjochies - Maasja Ooms
Sidik en de panter - Reber Dosky
Ze noemen me Baboe - Sandra Beerends

Beste Production Design
Anne Winterink - Marionette
Romke Faber - Porselein
Vincent de Pater - De Vogelwachter

Beste Costume Design
Manon Blom - Goud
Alette Kraan - Mi vida
Bho Roosterman - Penoza: The Final Chapter



Beste Mannelijke Bijrol
Thor Braun - De Belofte van Pisa
Bilal Wahib - Paradise drifters
Michiel Romeyn - Wat Is Dan Liefde

Beste Vrouwelijke Bijrol
Noortje Herlaar - Kapsalon Romy
Aiko Beemsterboer - Wat Is Dan Liefde
Anneke Blok - Wat Is Dan Liefde

Beste Acteur
Shahine El-Hamus - De Belofte van Pisa
Marwan Kenzari - Instinct
Jonas Smulders - Paradise drifters

Beste Actrice
Carice van Houten - Instinct
Beppie Melissen - Kapsalon Romy
Loes Luca - Mi vida

Beste Scenario
Herman Finkers - De Beentjes van Sint Hildegard
Esther Gerritsen, Halina Reijn - Instinct
Tamara Bos - Kapsalon Romy
Roos Ouwehand - Mi vida

Beste Regie
Lodewijk Crijns - Bumperkleef
Mischa Kamp - Kapsalon Romy
Elbert van Strien - Marionette

Beste Film
De Beentjes van Sint Hildegard - Ingmar Menning, Johan Nijenhuis voor Johan Nijenhuis & Co
Buladó - Derk-Jan Warrink, Koji Nelissen voor Keplerfilm
Bumperkleef - Laurette Schillings, Frans van Gestel, Arnold Heslenfeld voor Topkapi Films
Kapsalon Romy - Burny Bos, Eefje Smulders voor BosBros
Mi vida - Petra Goedings, Maaike Benschop voor Phanta Film

KNF
Jaarlijks reikt de Kring van Nederlandse Filmjournalisten de Prijs van de Nederlandse Filmkritiek uit. De volgende films zijn genomineerd door de KNF-jury:
Buladó - Eché Janga
De Vogelwachter - Threes Anna
Kom hier dat ik u kus - Sabine Lubbe Bakker, Niels van Koevorden

Blijf in contact!

en abonneer je op onze nieuwsbrief.