compleet & ongebonden sinds 1995
WEEK 18 6-5 t/m 12-5
Film van de week!
MENU
Home > Filmnieuws > NOMADLAND grote winnaar Oscars 2021

NOMADLAND grote winnaar Oscars 2021

DRUK beste internationale film

Nomadland ging met liefst drie Oscars aan de haal voor beste regie, beste hoofdrolspeelster en beste film. The Father kreeg een Oscar voor beste acteur en beste bewerkte scenario. De Deense speelfilm Druk won de prestigieuze prijs voor beste internationale film.

Delen op facebook
Frances McDormand in NOMADLAND

Frances McDormand in NOMADLAND

We hebben na 25 jaar helaas je hulp nodig!

Dank voor je hulp.

Traditioneel kennen de Oscars meer verliezers dan winnaars en ook dan blijkt er ook nog een eerste garnituur winnaars (beste film, acteurs, regie en internationaal) te zijn en een tweede garnituur alle technische categorieën, wat vreemd blijft omdat filmmaken vooral een technische onderneming is. Bij de winnaars valt op dat Frances McDormand voor derde maal een Oscar wint en Anthony Hopkins voor de tweede keer. Glenn Close vist voor de 12e keer naast het Oscar-net. Soul, Mank en Sound of Metal ontvingen meerdere Oscars in de technische categorieën.


OSCARS 2021: DE WINNAARS EN GENOMINEERDEN VOOR DE ACADEMY AWARDS


Beste film
WINNAAR: Nomadland

Genomineerd:
The Father
Judas and the Black Messiah
Mank
Minari
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

Beste actrice
WINNAAR: Frances McDormand in Nomadland

Genomineerd:
Viola Davis in Ma Rainey's Black Bottom
Andra Day in The United States vs. Billie Holiday
Vanessa Kirby in "Pieces of a Woman"
Carey Mulligan in Promising Young Woman

Beste acteur in een bijrol
WINNAAR: Daniel Kaluuya in Judas and the Black Messiah

Genomineerd:
Sasha Baron Cohen in The Trial of the Chicago 7
Leslie Odom Jr. in One Night in Miami
Paul Raci in Sound of Metal
Lakeith Stanfield in Judas and the Black Messiah

Beste actrice in een bijrol
WINNAAR: Yuh Jung Youn in Minari

Genomineerd:
Maria Bakalova voor Borat Subsequent Moviefilm
Glenn Close in Hillbilly Elegy
Olivia Colman in The Father
Amanda Seyfried in Mank

Beste internationale speelfilm
WINNAAR: Druk Another Round (Denemarken)

Genomineerd:
"Better Days" (Hong Kong)
Collective (Roemenië)
The Man Who Sold His Skin (Tunesië)
Quo vadis, Aida? (Bosnië en Herzegovina), met de Nederlandse acteur
Raymond Thiry en de Belgische acteur Johan Heldenbergh.

Beste animatiefilm
WINNAAR: Soul

Genomineerd:
Onward
"Over the Moon"
"A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon"
Wolfwalkers

Beste regisseur
WINNAAR: Chloé Zhao voor Nomadland

Genomineerd:
Thomas Vinterberg voor "Another Round"
Lee Isaac Chung voor Minari
Emerald Fennell voor Promising Young Woman
David Fincher voor Mank

Beste acteur
WINNAAR: Anthony Hopkins in The Father

Genomineerd:
Riz Ahmed in Sound of Metal
Chadwick Boseman in Ma Rainey's Black Bottom
Gary Oldman in Mank
Steven Yeun voor Minari

Beste originele scenario
WINNAAR: Emerald Fennell voor Promising Young Woman

Genomineerd:
Will Berson en Shaka King voor Judas and the Black Messiah
Lee Isaac Chung voor Minari
Darius Marder en Abraham Marder voor Sound of Metal
Aaron Sorkin voor "The Trail of the Chicago 7"

Beste bewerkte scenario
WINNAAR: Christopher Hampton en Florian Zeller voor The Father

Genomineerd:
Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica
Rivinoja, Dan Mazer, Jena Friedman en Lee Kern voor Borat Subsequent Moviefilm
Chloé Zhao voor Nomadland
Kemp Powers voor One Night in Miami
Ramin Bahrani voor "The White Tiger"

Beste cinematografie
WINNAAR: Erik Messerschmidt voor Mank

Genomineerd:
Sean Bobbitt voor Judas and the Black Messiah
Dariusz Wolski voor News of the World
Joshua James Richards voor Nomadland
Phedon Papamichael voor The Trial of the Chicago 7

Beste montage
WINNAAR: Sound of Metal

Genomineerd:
The Father
Nomadland
Promising Young Woman
The Trial of the Chicago 7

Beste productie design
WINNAAR: Mank

Genomineerd:
The Father
Ma Rainey's Black Bottom
News of the World
Tenet

Beste visuele effecten
WINNAAR: Tenet

Genomineerd:
"Love and Monsters"
The Midnight Sky
Mulan
The One and Only Ivan

Beste make-up en haar
WINNAAR: Ma Rainey's Black Bottom

Genomineerd:
Emma
Hillbilly Elegy
Mank
Pinocchio

Beste kostuums
WINNAAR: Ma Rainey's Black Bottom

Genomineerd:
Emma
Mank
Mulan
Pinocchio

Beste geluid
WINNAAR: Sound of Metal

Genomineerd:
Greyhound
Mank
News of the World
Soul

Beste originele muziek
WINNAAR: Trent Reznor, Atticus Ross en Jon Batiste voor Soul

Genomineerd:
Terence Blanchard voor "Da 5 Bloods"
Trent Reznor en Atticus Ross voor Mank
Emile Mosseri voor Minari
James Newton Howard voor News of the World

Beste originele liedje
WINNAAR: 'Fight for You' uit Judas and the Black Messiah

Genomineerd:
'Hear My Voice' uit The Trial of the Chicago 7
'Husavik' uit Eurovision Song Contest: "The Story of Fire Saga"
'Io Si (Seen)' uit "The Life Ahead"
'Speak Now' uit One Night in Miami

Beste korte film
WINNAAR: "Two Distant Strangers"

Genomineerd:
Felling Through
The Letter Room
The Present
The Eye

Beste korte film (animatie)
WINNAAR: "If Anything Happens I Love You"

Genomineerd:
Burrow
Genius Loci
Opera
Yes People

Beste lange documentaire
WINNAAR: "My Octopus Teacher", Pippa Ehrlich, James Reed and Craig Foster

Genomineerd:
Collective, Alexander Nanau and Bianca Oana
"Crip Camp", Nicole Newnham, Jim LeBrecht and Sara Bolder
The Mole Agent, Maite Alberdi and Marcela Santibáñez
"Time", Garrett Bradley, Lauren Domino and Kellen Quinn

Korte documentaire
WINNAAR: "Colette (2020)", Anthony Giacchino and Alice Doyard

Genomineerd:
"A Concerto Is A Conversation", Ben Proudfoot and Kris Bowers
"Do Not Split", Anders Hammer and Charlotte Cook
"Hunger Ward", Skye Fitzgerald and Michael Scheuerman
"A Love Song For Latasha", Sophia Nahli Allison and Janice Duncan

Blijf in contact!

en abonneer je op onze nieuwsbrief.